ÇELİK ARŞİV DOLAPLARI

 İş yerlerinde, ofis ortamlarında, her türlü evrakı sınıflandırmak ve muhafaza etmek için kullanılan, yerden ve zamandan tutum edilmesini sağlayan mobilyalara Çelik Arşiv Sistemleri denir. Ofiste muhafaza edilecek evraklar, gizli saklı evraklar ise dolapta bir kilide ihtiyaç olacaktır. Dosya dolabı kilitli olduğunda evraklarınız ve eşyalarınız güven içinde olacaktır.

Çeşitli boyut, çeşitli renk ve çeşitli şekillerde üretilmekte olan bu dolapların birçok çeşidi  vardır. Piyasa da en çok rağbet görenleri kapaklı, çekmeceli ve kilitli olanlarıdır. Kilitli dosya dolabı seçilirken, dolabın koyulacağı alanın genişliğine, dosyaların sayısına, kilitli olup olmadığına, içine konulacak dosyaların ebatlarına, bütçenize uygun olup olmadığını anlamak  açısından, tutarlarına bakmanız gerekmektedir. Ofislerde yer edinenı küçükse, kapaklı dolaplar tercih edilmeli iken, içine konacak evraklar kıymetli ise açılması daha zor ve yangına karşı dayanıklı dolaplar tercih edilmesi daha doğru olacaktır. Dosya sayısı çok fazla olan kişilerinde geniş ve bol çekmeceli dolaplar tercih etmeleri gerekmektedir.

Kilitli dosya dolaplarında farklı raf sistemleri vardır. Bunlar; çift derinlikli depo raf sistemi, sırt sırta depo raf sistemleri, giydirme cepheli depo raf sistemi, içine girilebilir depo raf sistemleri, hafifçe  yük rafları, katlı malzemenin depo raf sistemi, çelik raflar, konsollu depo raf sistemi, ağır yük rafı, çift derinlikli depo raf sistemi, yüksek irtifalı raflar, giydirme cepheli depo raf sistemi, otomatik mekik depo raf sistemi, hareketli arşiv dolaplarıdır. Kilitli dosya dolapları maksimum ahşap ve metalden, çelik ve camdan yapılmaktadır.

6-4
6-2
6-3
6-1
× Nasıl Yardımcı Olabilirim?